Krajem ovog tjedna, od petka do nedjelje (2.-4. srpnja) održat će se drugi turnir Trofeja Dinamo 2021. Prvi put u povijesti, jedan od turnira Trofeja Dinamo održat će se u Velikoj Gorici, na popularnom ‘betoncu’. Organizator turnira je Društvo za sportsku rekreaciju KOP TUR.

>> Prvi put u povijesti – Trofej Dinamo Velika Gorica!

Turnir se igra u seniorskoj, ženskoj i veteranskoj konkurenciji, a ukupni nagradni fond je 10.000 HRK.

Kakva su očekivanja od prvog turnira?

“Nadamo se što većem broju prijavljenih ekipa. Mi uvijek imamo velika očekivanja, ali kak’ ispadne, ispadne. Taj vikend se u Zagrebu igra još nekoliko tradicionalnih turnira, tako da ne znamo koliko će se ekipa prijaviti. Osim toga, ovo je prvi put da se futsal turnir igra u Velikoj Gorici, pa ne znamo kak’ će domaće ekipe reagirati. Nadamo se svakako velikom broju ekipa i ljudi koji su se zaželjeli druženja i zabave nakon što je malo ‘utihnula’ pandemija”, rekao nam je Domagoj Sučić iz organizacijskog tima turnira, KOP TURA.

Kako teku pripreme za turnir?

“Više manje je sve dogovoreno. I vi iz Trofeja Dinamo ste jako dobro organizirani i uz vas je dosta lagano raditi. Što god nam je trebalo, vi ste odmah ‘uskočili’ i riješili sve što nam je trebalo. S vama je stvarno gušt raditi, tako da ne mogu reći da smo se nešto pretrgali oko organizacije. Infrastrukturu i iskustvo već imamo. Ostali su još samo nekakvi dodaci koje trebamo riješiti. Sve ide više manje lagano, tako da još samo trebamo nabaviti dovoljan broj ekipa. Već je sada praktički sve spremno za početak turnira”.

Turnir se igra na popularnom ‘betoncu’, kultnom igralištu u Velikoj Gorici. Kako bi predstavio to igralište nekim mlađim ekipama iz Zagreba koje se još nisu upoznale s popularnim ‘betoncem’?

“Taj ‘betonac’ u Cvjetnom naselju je stvarno kultni teren, ne samo u Velikoj Gorici. Na njemu se godinama održavao najjači malonogometni turniri s ovih prostora “Šandor”, a potom je njegovu ulogu preuzela Humanitarka Goričani, a evo sada je tu i Trofej Dinamo. Ponosni smo na taj teren. Betonac je u centru Gorice, ima tu nekakvu posebnu energiju i tamo se uvijek skupi hrpa ljudi i štimung bude odličan. Betonac je odmah do odbojkaških terena kojima upravlja naša udruga, tako da ćemo ih spojiti s ‘betoncem’, napravit ćemo pješčanu ‘plažu’ te će se na turniru moći osjetiti i dašak ljeta”.

Kakav će biti popratni sadržaj turnira? Evo, Dugavezi su dignuli letvicu po pitanju popratnog sadržaja, možete li ih tu nekako nadmašiti? 

“Dugave su trajale tjedan dana i dečki su stvarno podignuli ljestvicu visoko. Naš turnir će trajati dosta kraće, planirano je tri dana, eventualno četiri. Ići ćemo u smjeru Dugava, nadamo se da će i tu biti veliki broj posjetitelja i ekipa. Od popratnog sadržaja bit će taj šašavi poligon za djecu, ‘Igre bez granica’ za roditelje i djecu. Igrat će se revijalna tekma između Futsal Dinama i naše udruge, na pješčanoj plaži bit će i koktel bar, svaki dan nas očekuje i nekakva živa muzika. Za zadnji dan, u nedjelju svirat će lokalni bend Reprodukcija, po meni najjači aktualni gorički bend. A za dodjelu medalja pripremamo i jedno iznenađenje, no to ćemo za sada ostaviti za sebe… Još ćemo vidjeti kakav će biti odaziv ljudi oko svega, pa lagano ubacimo još dodatnog sadržaja. Po tom pitanju ideja nikad ne manjka.”

Turnir ima i humanitarni karakter igra…

“Na turniru će se skupljati pomoć za našeg sugrađanina Filipa koji boluje od multiple skleroze. U kolicima je već dugi niz godina, a stanje mu je sve lošije i lošije. On živi sam s ocem. U takvim slučajevima ljudi su često prepušteni sami sebi. Prije smo se stalno družili no, nažalost, napala ga je ta bolest i potpuno mu promijenila život. Za njega će biti organizirana humanitarna tombola i nadam se da ćemo mu uspjeti sakupiti dovoljno sredstava za nastavak borbe”.

U organizacijskom odboru turnira ima i dosta ljudi iz Futsal Gorice, kluba osnovanog prošle godine iza kojega je prilično uspješna debitantska sezona u 2.HMNL… hoće li igrači Futsal Gorice zaigrati na turniru?

“Za prvu godinu rezultat je jako dobar. Evo, nedavno su održali i kamp u Novalji, njihovi klinci završili su na trećem mjestu. Mislim da Futsal Gorica dobro napreduje i da će brzo praviti društvo Futsal Dinamu u prvoj ligi. Mislim da će Futsal Gorica igrati s čak dvije ekipe na turniru. Prva će biti Futsal Gorica, a druga Pješčana Arena. No, moram napomenuti… iako mi svi podržavamo lokalne klubove i lokalni sport, Gorica je uvijek bila plava. Mi smo prije svega navijači Dinama. Godinama smo išli na tekme Plavih i zato nam je iznimna čast jer Trofej Dinamo stiže u Veliku Goricu”.

Osim Gorice, i turopoljska regija je uvijek bila Plava te je iznjedrila veliki broj Dinamovih legendi. Kada bi morao složiti futsal postavu od Dinamovih igrača koji su iz Gorice ili Turopolja, koja bi to bila?

“Butina na golu, a u polju Deverić, Panadić, Mlinarić i od današnjih igrača naravno Brozović.”

Za kraj, poruka za ekipe i gledatelje?

“Pozivam sve ekipe da se što većem broju dođu na kultni betonac. Pozivam i gledatelje da dođu pogledati odličan hakl, bit će i kulturni event, bogata ugostiteljska ponuda i naravno hladna Žuja”.

trofej dinamo velika gorica