Od petka do nedjelje u Dugavama održao se 7. Dugave Cup koji se igra u spomen na prerano preminulog Damira Marijana Mirčeta. Ovogodišnje izdanje bilo je treće koje se igra u sklopu natjecanja Trofej Dinamo, a naslove su ponijele ekipe Playbox (seniori), SC Flegar (žene) i CB Mellis Ožujsko Azzuro (seniori).

Jučer je u Dugavama odigrana završnica seniora i veterana, pa krenimo sa seniorima…

U prvoj utakmici polufinala gledali smo “klupsko-turnirski” derbi u kojem igraju pretežito igrači Futsal Dinama. Suprotno tradiciji, mladi iz Playboxa svladali su Cvjetno Polikliniku Milojević s 1:0 pogotkom dojučerašnjeg igrača Dinama Matije Rajha i izborili svoje treće ovosezonsko finale na Trofeju Dinamo.

U drugom polufinalu Meteora Futsal Pimont rutinski se obračunala s administratorima najsimpatičnijom momčadi natjecanja Cvjetno Pinkdroidsima i 3:0 pobjedom izborila drugo finale ovogodišnjeg natjecanja (drugo za Meteoru, prvo za Pimont koji se fuzirao s ekipom koja je nositelj bodova).

U raspucavanju penala za 3. mjesto Cvjetno Poliklinika Milojević svladala je “mlađeg brata” Cvjetno Pinkdroidse s 4:3.

U finalu smo gledali čvrstu, borbenu i šahovsku utakmicu između Playboxa i Meteore-Pimonta, nakon 30 minuta pogodaka nije bilo te je o naslovu odlučivalo raspucavanje penala koji su došli do šeste serije, kada je najbolji igrač Pimonta Dario Šestić pogodio gredu, a Ivan Šulentić Playboxu pobjedu.

Najboljim igračem turnira proglašen je Kristian Čekol iz Playboxa, najbolji golman je Pavao Ježić iz Meteore Pimonta, a najbolji strijelac Jure Jakovljević iz Cvjetno Poliklinike Milojević s pet pogodaka.

Veterani su završni dio turnira krenuli s četvrtfinalnim utakmicama u kojima su prolaz u polufinale izborili HR Tuning koji je s 2:1 svladao lokalnu ekipu Turbina.hr, NK Trnje je nakon 3:3 i boljeg raspucavanja penala bilo bolje od Arena Casina, Čarobna Frula se relativno lagano obračunala sa Svetim Petrom (3:0), a prvoplasirana momčad u ukupnom poretku CB Melis Ožujsko Azzuro bez borbe je svladala NC Šalatu jer su ponajveći favoriti turnira bili spriječeni sudjelovati zbog natjecanja u Sloveniji.

U prvom polufinalu HR Tuning je dvama pogocima Mire Fabijana, po jednim u svakom poluvremenu, svladala NK Trnje i drugu godinu u nizu izborila finale Dugava, a CB Melis je s identičnim rezultatom svladala Čarobnu Frulu. Pogotke su zabili Robert Hertl i Hrvoje Petriško.

Treće mjesto osvojila je ekipa Čarobna Frula boljim raspucavanjem penala protiv Trnja, a u finalu se činilo da ćemo gledati još jednu “nulu” i penale, ali se nakon tvrde i neizvjesne utakmice ukazao Hertl koji je pogotkom u posljednjoj minuti, na asistenciju Igora Mostarlića, Melisu donio drugi naslov na ovogodišnjem natjecanju i prvo mjesto pred Šalatu.

Najboljim igračem turnira proglašen je Hrvoje Petriško iz pobjedničke ekipe, najbolji golman Hrvoje Smiljanić iz HR Tuninga iz kojega dolazi i najbolji strijelac je Miro Fabijan sa šest pogodaka.

I tako smo, malo po malo, stigli do kraja “regularnog” dijela natjecanja, odigrano je svih sedam turnira nakon kojih smo dobili konačnu ljestvicu bodova i popis putnika za Šalatu. Ljestvice možete pronaći u nastavku, a ako ekipa koja je izborila nastup na Šalati (6. i 7.) rujna neće moći nastupiti, zove se prva sljedeća ekipa po broju osvojenih bodova. Podsjetimo, prva i drugoplasirana ekipa iz seniorskog dijela izborila je polufinale, a ekipe rangirane od 3. do 6. mjesta igraju četvrtfinala.